Cosming.com Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşulları

1. Giriş
A. Amaç
Cosming.com’un misyonu, dünya profesyonellerinin daha üretken ve başarılı olmaları, ve birbirleriyle bağlantı kurmalarını sağlamaktır. Misyonumuza ulaşmak için size, bağlantılarınıza ve profesyonelin güvenilir ilişki ve gruplardan oluşan bir ağda buluşmasına, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmasına, öğrenmesine, anlaşmalar yapmasına, farklı imkanlar,  haberler, makaleler ve çalışanlar bulmasına, kozmetik kimyasalların parametrelerine ulaşmasına, formül hazırlama, formül  analiz raporları çıkarmasında,  kozmetik ürün ve organik bilgi dosyası oluşturmasında,  ürün güvenlik değerlendirmesi raporlanmasında, sabun ve HLB hesaplamasına, numune talep etmelerine yardım etmek üzere web sitemiz, mobil uygulamalarımız ve geliştirici platformumuz aracılığıyla hizmetler sunuyoruz.

B. Kapsam ve Amaç
Cosming’e kayıt olduğunuzda veya mobil uygulamalarımız, geliştirici platformumuz, Premium, plus hizmetlerimiz veya cosming hizmetlerinin bir parçası olarak sunulan bilgiler dahil web sitemizi kullandığınızda, Cosming Kullanıcı Anlaşması ve işbu belgeye kaynak olarak dahil edilen Cosming Gizlilik Politikası koşullarına istinaden (hep birlikte “Anlaşma” olarak anılacaktır) Cosming.com ile yasal yönden bağlayıcı bir anlaşma akdettiğinizi kabul eder ve bir Cosming üyesi (“Üye”) olursunuz. Eğer Cosming 'i bir şirket veya sair bir tüzel kişilik adına kullanıyorsanız ve şirketinizin bizimle münferit bir anlaşması olsa bile, yine de bireysel olarak işbu Anlaşma ile bağlı olursunuz. Bir hesap kaydetmek ve bir Cosming Üyesi olmak istemiyorsanız, işbu Anlaşmayı imzalamayın ve herhangi bir Cosming web sayfasına, bilgi veya hizmetlerine erişmeyin, bunları görüntülemeyin, yüklemeyin ya da başka bir şekilde kullanmayın. “Şimdi Katılın”ı (veya “Cosming'e Katılın” veya benzeri) tıkladığınızda, işbu Anlaşmanın şart ve koşullarını okuduğunuzu ve anladığınızı onaylar ve işbu Anlaşmanın tüm hükümlerine tabi olmayı kabul edersiniz. “Şimdi Katılın”'ı tıkladığınızda, elektronik imzalar kullanmaya da rıza gösterirsiniz ve “Şimdi Katılın” düğmesini tıklamanızı birlikte onaylarsınız. Lütfen Cosming Kullanıcı Anlaşması ve Gizlilik Politikasının topluca Cosming’in “Hizmet Koşulları” olarak anıldığını göz önünde bulundurun.”

2. Sizin Yükümlülükleriniz

A. Yürürlükteki yasalar ve işbu Anlaşma

Tüm ilgili yasalara, muhtelif zamanlarda önceden bildirilerek veya bildirilmek sizin değiştirilebilecek işbu Anlaşmaya ve müteakip bölümlerde açıklanan politikalar ile yordamlara uymalısınız:

B. Cosming 'e gönderdiklerinizin lisans ve garantisi
İşbu Anlaşma uyarınca Cosming 'e sunduğunuz bilgilerin sahibisiniz ve herhangi bir zamanda bu bilgilerin iptalini talep edebilirsiniz; bilgileri veya içeriği başkaları ile paylaşmış olmanız ve bilgilerin bu kişilerce iptal edilmemiş olması veya diğer kullanıcılar tarafından kopyalanması veya muhafaza edilmesi bu hakkın dışındadır. Bundan başka herhangi bir şekilde şu anda bilinen veya gelecekte keşfedilecek olan kullanıcı tarafından hizmetlere ilişkin geliştirilmiş olan içerik, fikir, konsept, teknik ve/veya veriler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak şartıyla Cosming 'e dolaylı veya doğrudan gönderdiğiniz sizin tarafınızdan sağlanmış bilgilere dair size veya herhangi bir üçüncü taraftan herhangi bir izin alma ve/veya anılan kişilere ücret ödemesine gerek kalmadan Cosming 'e kopyalamak, türetilmiş çalışmalar hazırlamak, geliştirmek, dağıtmak, yayınlamak, ortadan kaldırmak, alıkoymak, eklemek, işlemek, analiz etmek, kullanmak ve ticarileştirmek üzere münhasır olmayan, iptal edilemez, dünya çapında, daimi, sınırsız, temlik edilebilir, alt lisans olarak verilebilir, tamamen ödenmiş ve telifsiz bir hak verirsiniz. Bize gönderdiğiniz tüm bilgileri kaybetme riski size aittir. Bize bilgi sağladığınızda, bilgileri göndermeye yetkili olduğunuzu ve bilginin doğru olduğunu, gizli olmadığını ve herhangi bir anlaşmadan doğan kısıtlama veya üçüncü kişilere ait hakları ihlal etmediğini beyan ve garanti edersiniz. Cosming profil bilgilerinizi doğru ve güncel tutmak sizin sorumluluğunuzdadır. Cosming’e firma yada şahısa ait veri (bilgi)  girişi yapıldığında firma yada şahıs 3.kişiler ile paylaşıma açılmadığı sürece cosming tarafından veriler (bilgiler) gizli kalacağına taahhüt eder.

C. Hizmet İçin Uygunluk
Hizmet kullanımına uygun olmak için, aşağıdaki kriterleri yerine getirmeli ve halihazırda Hizmetlerden kısıtlanmış olmadığınızı veya Cosming hesabı sahibi olmaktan men edilmediğinizi; Cosming 'in rakibi olmadığınızı veya Cosming ile rekabet etmenizden ötürü Hizmetleri kullanmadığınızı; aynı anda sadece bir Cosming hesabına sahip olacağınızı; gerçek adınızı kullanacağınızı ve Cosming 'e doğru bilgileri vereceğinizi; işbu Anlaşmayı akdetme konusunda tam yetkiye sahip olduğunuzu ve bunu yaptığınızda taraf olduğunuz başka bir anlaşmayı ihlal etmeyeceğinizi; telif hakları ve ticari marka hakları gibi fikri mülkiyet hakları dahil Cosming 'in haklarını ihlal etmeyeceğinizi ve Hizmetlerin kullanımı için gerekli olan tüm ekipman, yazılım, mobil erişim ve İnternet erişimi masraflarını karşılamayı kabul edeceğinizi beyan ve garanti etmelisiniz.
D. Üyeliğiniz
Cosming 'de oluşturmuş olduğunuz profil Cosming 'in bir parçası haline gelir ve bize lisansını verdiğiniz bilgiler dışında Cosming 'e ait olur. Bununla birlikte diğer kişiler dikkate alındığında, hesabınız size ait olur. Şifrenizle ilgili olarak: (1) şifrenizi gizli ve özel tutmayı; (2) hesabınızın başkaları tarafından kullanılmasına izin vermemeyi; (3) diğer kişilerin hesaplarını kullanmamayı; (4) Cosming hesabınızı başka bir kişiye satmamayı, takas etmemeyi ya da transfer etmemeyi ve (5) Cosming 'in herhangi bir kısmına veya burada yer alan bilgilere erişmek için herhangi bir kişiden ücret talep etmemeyi kabul etmektesiniz. Bundan başka hesabınızı kapatmadığınız veya hesap güvenliğinizin sizin hatanızla tehlikeye atılmadığını ispat etmediğiniz sürece hesabınız vasıtasıyla olanlardan sorumlusunuz. Hesabınızı kapatmak için, lütfen  Cosming Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.

E. Tazminat
(1) Üçüncü kişilerin hakları veya yürürlükteki yasaları ihlal eden içeriklerin gönderilmesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla işbu Anlaşmaya uymamanız, (2) Hizmetlere gönderdiğiniz herhangi bir içerik ve (3) Cosming 'de veya Cosming vasıtası ile gerçekleştirdiğiniz herhangi bir faaliyetten kaynaklanan üçüncü taraflara ait şikayet, suçlama ve soruşturmalar ile bağlantılı tüm zarar, kayıp ve masraflarımızı (vekalet ücret ve masrafları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) tazmin eder ve bunlar için bizi sorumlu tutmazsınız.

F. Ödeme
Bir ücret karşılığında sunduğumuz herhangi bir hizmeti bir defaya mahsus veya (“Premium Hizmetler”) aboneliği karşılığında satın alırsanız, Cosming 'in ödeme bilgilerinizi muhafaza edeceğini kabul edersiniz. Premium Hizmetler için geçerli ücretleri (premium hesaplar için olan periyodik ücretler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) vadeleri geldiğinde ve tüm ilgili vergileri ile birlikte ödemeyi ve vadesi geçmiş tutarların tahsilat masrafları ile faizlerini ödemeyi kabul edersiniz. Ödeme yapmamanız durumunda aboneliğiniz fesh edilebilir. Bizimle nerede iş yaptığınız, kullandığınız ödeme yöntemi ve ödemenin nerede işleme konulduğuna bağlı olarak, işleminizde döviz ücretlerine veya döviz kurlarına bağlı fiyat farkı ortaya çıkabilir. Cosming ödeme için tüm ödeme yöntemlerini, para birimlerini ve ülkeleri desteklemez. Ücretleri ödeme yükümlülüğünüz, aboneliğinizi iptal edeceğiniz abonelik dönemi sonuna kadar devam eder. Tüm geçerli vergiler, ödeme yaptığınızda bize verdiğiniz fatura bilgileri temel alınarak hesaplanır. Hizmetlerimizi kullanmama ya da memnuniyetsizlik nedeniyle geri ödeme garantisi vermemekteyiz. Cosming Premium Hizmetlerinin, işbu Anlaşma ile Premium Hizmetin sunulması ile ilişkili ek koşullara tabi olduğunu onaylarsınız.   

G. İşbu Anlaşmaya aykırı olan eylemleri bize bildirin.
Herhangi bir mecburi yasa uyarınca işbu Anlaşmaya aykırı bir şekilde davranmaya yetkili veya zorunlu olduğunuzu düşünürseniz, işbu Anlaşmaya aykırı bir şekilde davranmanızdan 30 gün önce yazılı olarak sebeplerinizin detaylı ve kanıtlanmış açıklamasını bize göndermeyi, bu şekilde davranma yükümlülüğümüz olmamasına rağmen ve takdiri tamamen bize ait olmak üzere söz konusu durum için alternatif bir çözüm yolu sunmamız için değerlendirme yapmamıza izin vermeyi kabul etmektesiniz.

H. Bildirimler ve Hizmet Mesajları
Hizmet mesajları ve Hizmetler hakkındaki duyurular amacıyla Cosming, işbu Anlaşmanın değişiklikleri gibi bazı değişiklikler konusunda sizi uyarmak üzere sayfalarına bir banner bildirimi koyabilir. Alternatif olarak bildirim, başka iletişim bilgilerine sahip olsak bile hesabınız ile ilişkili olan e-posta adresinize Cosming tarafından bir e-posta olarak gönderilebilir. Cosming 'in, Cosming hesabını veya Cosming ile ilişkili hizmetler hakkında Cosming hesabınız veya e-posta, cep telefonu numarası, telefon veya posta hizmetleri dahil teslimat servisleri vasıtasıyla sizinle haberleşebileceğini de kabul edersiniz. Hizmetler hakkında önemli bilgileri teslim alamamanız dahil ancak bununla sınırlı olmamak kaydıyla bunu yapamamanızla ilişkili ve yapamamanızdan kaynaklanan doğru iletişim veya sair bilgileri muhafaza etme sorumluluğumuz olmadığını onaylar ve kabul edersiniz.

I. Cosming  Uygulamaları
Cosming, Cosming platformu kullanılarak oluşturulmuş uygulamalar vasıtasıyla Hizmetleri sunabilir (“Cosming Uygulamaları”). Akıllı telefon uygulamaları (Android Cosming, Blackberry için Cosming veya iPhone için Cosming) ve Cosming “Paylaşım” düğmeleri ile web genelinde web sayfalarında dağıtılan diğer interaktif eklentiler, Cosming Uygulamalarına örnek teşkil eder. Bir Cosming Uygulaması kullanıyor veya bir eklenti yayan bir web sitesi ile etkileşim içindeyseniz, cihazınız, mobil taşıyıcınız, İnternet'e erişim sağlayıcınız, fiziki konumunuz veya Cosming eklentilerini içeren web sayfalarınız dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak şartıyla sizin hakkınızdaki ve Hizmetleri kullanımınız hakkındaki bilgilerin bize iletileceğini kabul edersiniz. Bundan başka Cosming Uygulaması vasıtasıyla bazı Cosming verilerinizi aktardığınızda, mobil taşıyıcı veya başka erişim sağlayıcınız ile aktardığınız verileri paylaşma yetkiniz olduğunu beyan edersiniz. Mobil hesabınızı değiştirmeniz veya devre dışı bırakmanız halinde, mesajlarınızın eski numaranızı edinen kişiye gönderilmemesini sağlamak için Cosming hesap bilgilerinizi derhal güncellemelisiniz ve bunu yapmamanız sizin sorumluluğunuzdur. Mobil erişim sağlayıcınız vasıtasıyla Cosming 'e erişiminize ilişkin tüm ücretlendirme ve gerekli izinlerden sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz. Bundan dolayı Hizmetlerin mevcut olup olmadığını ve belirli mobil cihazlarınıza yönelik söz konusu hizmetlerin koşullarını öğrenmek için sağlayıcınıza danışmalısınız. Son olarak Hizmetleri kullanımınızı sağlamak üzere yüklenebilir bir uygulamayı kullandığınızda, yükleme veya kurma esnasında veya muhtelif zamanlarda güncellemede temin edilen uygulama ile birleştirilen Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesinin koşullarını kabul ettiğinizi açık bir şekilde onaylarsınız.
J. Kullanıcılar arasındaki İletişim ve Paylaşma (Cosming Grupları, Yanıtlar, Güncellemeler, Şirket Sayfaları vb.)
Cosming, belirtilen konular hakkında gözlemlerinizi ve yorumlarınızı koyabileceğiniz Cosming Grupları, Yanıtlar ve Ağ Güncellemeleri gibi çeşitli forumlar sunar. Cosming, haber makalelerine bağlantılar ve iş olanakları, ürün tavsiyeleri ve profilleri ile Cosming Grupları ve Cosming Şirket Sayfaları gibi sitenin diğer kısımlarına sair içerik dahil kullanıcıların güncellemeler koymak suretiyle bilgi paylaşmasını da mümkün kılar. Cosming üyeleri, Cosming Gruplarını ve Şirket Sayfalarını ücretsiz olarak oluşturabilir ancak Cosming, Gruplarını veya Şirket Sayfalarını kapatabilir veya devredebilir veya içeriği işbu Anlaşma veya diğerlerinin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmesi halinde kaldırabilir. Lütfen ilan verdiğiniz fikirlerin ve paylaştığınız bilgilerin, başka Üyeler tarafından görülebileceğini ve kullanılabileceğini ve Cosming 'in, diğer Üyelerin Cosming 'de paylaştığınız fikir ve bilgileri kullanmayacağını garanti edemeyeceğini göz önünde bulundurun. Bu yüzden gizli tutmak veya diğerlerinin kullanmasını istemediğiniz veya paylaştığınızda ihlal edilebilecek olan üçüncü kişilere ait bir hakka tabi olan bir fikir veya bilginiz varsa, bu fikir veya bilgiyi Cosming Gruplara, Ağ Güncellemelerinize veya Cosming 'de başka bir yere göndermeyin. Cosming, Cosming 'e koyduğunuz herhangi bir içerik veya bilginin başka bir kişinin hatalı kullanımı veya suistimalinden sorumlu değildir.
K. Gizlilik
Kullanıcı olmaya karar vermeden önce işbu Anlaşmaya bu vesileyle kaynak olarak dahil edildiği ve bize gönderdiğiniz kişisel bilgiler dahil herhangi bir bilginin değerlendirmesi buna tabi olduğu için Gizlilik Politikamızın tamamını dikkatli bir şekilde okumalısınız. Lütfen Cosming veya katılmayı düşündüğünüz gruplara gönderdiğiniz belli bilgilerin, beyanların, verilerin ve içeriğin (fotoğraflar gibi) cinsiyetinizi, etnik kökeninizi, milliyetinizi, yaşınızı ve/veya hakkınızdaki sair kişisel bilgileri ifşa edeceğini göz önünde bulundurun. Herhangi bir bilgiyi, beyanı, veriyi ve içeriği bize göndermenizin ihtiyari olduğunu ve Cosming 'in söz konusu bilgiyi Gizlilik Politikasında belirtilen koşullara uygun olarak işleyebileceğini kabul edersiniz.
L. İhracat Denetimi
Yazılımlarımız dahil Cosming hizmetlerini kullanımınız, Herhangi bir yazılım veya hizmeti herhangi bir son kullanıcıya uygun devlet mercilerinden gerekli izinleri almadan (doğrudan veya dolaylı bir şekilde) satamaz, ihraç edemez, yeniden ihraç edemez, devredemez, başka bir yere yönlendiremez veya elden çıkaramazsınız. Hizmetler ve yazılımlar dahil ürünleri teslim almanızın yasak olmadığını da garanti edersiniz.
M. Cosming 'e Katkı
Cosming 'e öneri veya geri bildirim web sayfaları vasıtasıyla fikirler, öneriler, belgeler ve/veya teklifler ("Katkılar") gönderdiğinizde: (a) Katkılarınızın gizli veya kişiye özel bilgiler ihtiva etmediğini; (b) Katkılara istinaden Cosming 'in sarih veya zımni herhangi bir mahremiyet yükümlülüğü altına girmediğini; (c) Cosming 'in söz konusu Katkıları herhangi bir şekilde herhangi bir amaçla dünya çapındaki herhangi bir medyada kullanma ve ifşa etmeye (veya kullanmamayı veya ifşa etmemeyi seçmeye) yetkili olduğunu; (d) Cosming Katkılara benzer şeyleri daha önceden incelemekte olduğu veya geliştirmekte olduğunu; (e) Katkılarınızın kullanılması için Cosming 'e gayri kabili rücu münhasır olmayan bir lisans verdiğinizi ve (f) Cosming 'den hiçbir şekilde tazminat veya itfa talep etmeye yetkili olmadığınızı kabul eder ve onaylarsınız.

3. Haklarınız

Bölüm 10'da liste halinde verilen Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla işbu Anlaşma çerçevesindeki yükümlülüklerinize uymanız şartıyla genel olarak ulaşılabilen bir web tarayıcı, mobil cihaz veya Cosming tarafından izin verilen bir uygulama (ancak Cosming  veya Üyelerinin açık yazılı rızası olmadan verilere erişmek üzere kazıma, örümcek, sürünme veya sair teknoloji ve yazılım kullanmak vasıtasıyla değil) aracılığıyla işbu Anlaşmaya uygun bir şekilde Cosming  web sayfalarında sunduğumuz bilgileri görüntüleme ve Hizmetleri kullanmaya yönelik sınırlı, kabili rücu, münhasır olmayan, temlik edilemez, alt lisans verilemez bir lisans ve hakkı size veriyoruz. Misyon ve amacımıza aykırı bir şekilde Cosming 'in başka türlü bir kullanımı (Cosming tarafından açıkça yetkilendirilmediğiniz takdirde tanımadığınız veya güvenmediğiniz birisini bağlamaya çalışmak veya Cosming 'den elde ettiğiniz bilgileri ticari olarak kullanmaya çalışmak gibi) kesinlikle yasaktır ve işbu Anlaşmayı ihlal eder. Ünvan, mülkiyet, fikri mülkiyet hakları ve Cosming 'deki tüm hak ve menfaatler ve Cosming web sitesinden yapılan tüm kopyalar dahil her tür ilgili öğeler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla İşbu Anlaşma ile sarih olarak verilmeyen tüm hakları saklı tutarız.

4. Hak ve Yükümlülüklerimiz

A. Hizmetlerin Kullanılabilirliği
Hizmetleri sunmaya devam ettiği müddetçe Cosming  sunduğu Hizmetleri güncellemeye, geliştirmeye ve genişletmeye çalışacak ve bunları temin edecektir. Sonuç itibariyle, var olacağı ve belirli bir günde mevcut olacağı gibi ve işbu Anlaşmada açıkça beyan edilenden hariç başka hiçbir yükümlülüğü olmaması şartıyla Cosming 'e erişmenize izin veriyoruz. Cosming 'i kısmen veya tamamen değiştirebilir, yenisiyle değiştirebilir, Cosming 'e erişiminizi reddedebilir, geçici olarak durdurabilir veya Cosming 'e son verebiliriz ve takdiri tamamen bize ait olmak üzere siz veya tüm Üyelerimiz için Hizmetlerin bir kısmı veya tümünün fiyatlarını değiştirebiliriz. Tüm bu değişiklikler, aksi belirtilmedikçe sitemizde ilan edildiklerinde veya size doğrudan iletildiklerinde yürürlüğe girer. Bundan başka hesabınızın halihazırdaki bir parçası olan herhangi bir içeriğin Cosming  tarafından işbu Anlaşmaya aykırı olduğu varsayılırsa, Cosming söz konusu içeriği önceden bildirerek veya bildirmeden alıkoyma, kaldırma ve veya çıkarma hakkını saklı tutar. Herhangi bir şüpheye mahal vermemek adına, Cosming 'in sizin veya başka Üyelerin Hizmetleri kullanırken temin ettiği herhangi bir içeriğin kopyasını sizin için kaydetme, muhafaza etme veya size temin etme gibi bir yükümlülüğü olmadığını belirtiriz.Tedarikçiler ile numune gönderiminden, ticari ilişkilerinden dolayı oluşabilecek mağduriyetten sorumlu olmadığımızı belirtiriz

B. Üçüncü Taraf Siteleri ve Geliştiriciler
Cosming, üçüncü taraf web sitelerine (“Üçüncü Taraf Siteler”) giden linkleri http://www.cosming.com/  ve başka sitelerde sunabilir. Cosming ayrıca üçüncü taraf geliştiricilerinin (“Platform Geliştiricileri”) Cosming tarafından geliştirici platformunda kullanıma sunulan verileri ve geliştirici araçlarını kullanarak farklı özellik ve işlevsellikler sunacak çeşitli uygulamaları (“Platform Uygulamaları”) oluşturmasına izin verir. Bir Üçüncü Taraf Sitesini veya Platform Uygulamasını kullanmak ya da bunlara erişmek isteyip istemediğinize karar vermekten siz sorumlusunuz. Operatöre bilgilerinizi bizim yapmayacağımız şekillerde kullanmak üzere izin verebileceğiniz için, bunları kullanmadan veya herhangi bir bilgi paylaşmadan önce üçüncü Taraf Sitesi veya Platform Uygulamasına ilişkin geçerli koşulları ve/veya gizlilik politikasını gözden geçirmelisiniz. Cosming, Üçüncü Taraf Siteleri veya Platform Uygulamalarında bulunan veya bunlardan elde edilen herhangi bir özellik, içerik, reklam, ürün veya sair materyaller için sorumlu değildir veya anılanları teyit etmez. Cosming ayrıca Platform Uygulamalarını taramaz, denetlemez veya teyit etmez. Dolayısı ile Üçüncü Taraf Sitelerini kullanmaya veya Platform Uygulamalarını kullanmaya karar verirseniz, bunun riski size aittir ve herhangi bir Platform Uygulamasını kullanmanızın Platform Geliştiricisinin eylemleri açısından garantisiz ve “olduğu gibi” olduğunu ve işbu Anlaşmanın, Üçüncü Taraf Sitesi ve Geliştirici Uygulamasını kullanımınıza uygulanmayacağını kabul edersiniz. Lütfen göz önünde bulundurun: Bir Platform Uygulamasına ya da Üçüncü Taraf Sitesine, Cosming hesabınızı onaylamak veya hesabınıza bağlanmak üzere izin verirseniz, bu uygulama veya web sitesi, Cosming'deki size ve bağlantılarınıza dair bilgilere erişebilir.

C. Kullanıcı Bilgilerinin İfşası
Kanunun mecbur tuttuğu haller veya söz konusu erişim, muhafaza ya da ifşa mantık çerçevesinde düşüncemize göre iyi niyetli bir inançla gerekli ise, (1) Hukuki ve cezai celpler, mahkeme emirleri ve sair cebri ifşaatlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla yasal sürece uymak, (2) işbu Anlaşmayı uygulamak, (3) üçüncü tarafın bir Üye, bir birey veya bir hükümet aracısı olup olmadığı gözetilmeksizin üçüncü tarafların haklarının ihlal edildiğine dair iddialara cevap vermek, (4) müşteri hizmetleri araştırmalarına cevap vermek veya (5) Cosming, Üyelerimiz veya umumun haklarını, mülkiyetlerini veya kişisel emniyetlerini korumak üzere temin ettiğiniz kayıtlarınıza veya diğer bilgilerinize erişebileceğimizi, bunları muhafaza ve ifşa edebileceğimizi onaylar, kabul eder ve bunlara razı olursunuz.

D. Diğer Üyelerle Bağlantı ve Etkileşimler
Diğer Üyelerle olan etkileşimlerinizden münhasıran sorumlu olursunuz.Cosming, diğer Üyeler ile olan bağlantılarınızın sayısını sınırlayabilir veya belli durumlarda Hizmetlerin kullanımı vasıtasıyla diğer Kullanıcılar ile iletişime geçmenizi yasaklayabilir veya Hizmetleri kullanımınızı sınırlayabilir. Cosming, sizin ile diğer üyeler arasındaki ihtilafları izleme ve takdiri tamamen kendine ait olmak üzere işbu Anlaşmanın icrası açısından gerekli görürse hesabınızı kısıtlama, geçici olarak durdurma veya kapatma hakkını saklı tutar ancak bu konuda bir yükümlülüğü yoktur.
E. Fikri Mülkiyet Bildirimleri
Bu Hizmet Cosming 'in telif hakkı ve Fikri mülkiyet haklarını içermekte ve size Bölüm 3'te verilen sınırlı lisans hariç olmak üzere, Cosming bu Hizmetteki fikri mülkiyet haklarını saklı tutmaktadır. Cosming, cosmingtv ve “in” logoları ve diğer Cosming ticari marka, hizmet işaretleri, grafikleri ve Cosming ile bağlantılı olarak kullanılan logoları Cosming'in Türkiye ve/veya diğer ülkelerdeki ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Cosming ile bağlantılı olarak kullanılan diğer ticari marka ve logolar ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir. Bu Anlaşma bu ticari marka ve logolarla ilgili herhangi bir hak veya lisans vermez.

5. Sorumluluk Reddi

BAZI ÜLKELER VE YARGI BÖLGELERİ TÜKETİCİLERLE YAPILAN SÖZLEŞMELERDE ZIMNİ KOŞULLARA İLİŞKİN SORUMLULUK REDDİNE İZİN VERMEZ VE SONUÇ İTİBARİYLE İŞBU BÖLÜMÜN MUHTEVASI SİZE UYGULANMAYABİLİR. COSMİNG'E VEYA HERHANGİ BİR TEDARİKÇİSİNE, İÇERİSİNDEKİ HERHANGİ BİR BİLGİYE VEYA SÜREKLİLİĞİNE İTİMAT ETMEYİN. COSMİNG PLATFORMUNU VE TÜM BİLGİLER İLE HİZMETLERİ “OLDUĞU GİBİ” VE “KULLANILABİLİR OLDUĞU KADAR” TEMİN EDERİZ. COSMİNG, KULLANICI TARAFINDAN OLUŞTURULMUŞ İÇERİĞİN DOĞRULUĞUNU DENETLEMEZ VEYA İNCELEMEZ. HERHANGİ BİR SARİH TAAHHÜT VEYA BEYAN SUNMUYORUZ. GEÇERLİ HUKUKUN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, UNVAN, VERİLERİN DOĞRULUĞU VE İHLAL ETMEME GARANTİLERİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HERHANGİ BİR VEYA TÜM ZIMNİ TAAHHÜTLER VE BEYANLARDAN FERAGAT EDİYORUZ. COSMİNG VEYA COSMİNG İLE BAĞLANTILI HERHANGİ BİR ŞEY TARAFINDAN MEMNUN EDİLEMEZ VEYA HASAR GÖRÜRSENİZ, COSMİNG HESABINIZI KAPATABİLİR VE İŞBU ANLAŞMAYI BÖLÜM 7'YE (“FESİH”) UYGUN BİR ŞEKİLDE FESHEDEBİLİRSİNİZ VE SÖZ KONUSU FESİH,TEK VE YEGANE ÇÖZÜMÜNÜZ OLUR. COSMİNG SORUMLU DEĞİLDİR VE COSMİNG VASITASIYLA HERHANGİ BİRİNE GÖNDERİLEN HERHANGİ BİR MESAJIN TESLİMİ İÇİN (İÇERİ POSTALARI, CEVAPLARIN İLANI VEYA KULLANICI TARAFINDAN OLUŞTURULAN SAİR İÇERİĞİN İLETİLMESİ GİBİ) HERHANGİ BİR TAAHHÜT VEYA BEYANDA BULUNMAZ. EK OLARAK, HİZMETLERİ KULLANIMINIZIN ÜÇÜNCÜ TARAFLARIN HAKLARINI İHLAL ETMEYECEĞİNİ TAAHHÜT VEYA BEYAN ETMEYİZ. WEB SİTESİNDE KULLANILAN VEYA TANIMLANAN HERHANGİ BİR MATERYAL, HİZMET VEYA TEKNOLOJİ, SÖZ KONUSU MATERYALLERİ, HİZMETLERİ VEYA TEKNOLOJİYİ BİZE LİSANSLAYAN ÜÇÜNCÜ KİŞİLERİN SAHİP OLDUĞU FİKRİ MÜLKİYET HAKLARINA TABİ OLABİLİR. COSMİNG, HİZMETLERİNE ABONE OLAN KİŞİLERİN KİMLİKLERİNİ ONAYLAMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNDE DEĞİLDİR VE HİZMETLERİNİN TOPLULUKTAKİ DİĞER KULLANICILAR TARAFINDAN KULLANIMINI İZLEME YÜKÜMLÜLÜĞÜ YOKTUR; BU YÜZDEN COSMİNG DİĞER KİŞİLER TARAFINDAN KİMLİK ÇALINMASI VEYA BİLGİLERİNİZİN BAŞKA TÜRLÜ SUİSTİMALİNE YÖNELİK TÜM SORUMLULUKTAN FERAGAT EDER. COSMİNG, SAĞLADIĞI HİZMETLERİN KESİNTİSİZ İŞLEYECEĞİNİ VEYA İŞLEYİŞİNDE HATA OLMAYACAĞINI GARANTİ ETMEZ.HİZMETLERİN İŞLETİMİ BİLHASSA BAKIM, GÜNCELLEMELER VEYA SİSTEM YA DA AĞ ARIZALARINDAN ÖTÜRÜ KESİLEBİLİR. COSMİNG, SÖZ KONUSU KESİNTİ VEYA İŞLEYİŞTEKİ HATALARDAN KAYNAKLANAN HASARLAR İÇİN SORUMLULUKTAN FERAGAT EDER. BUNDAN BAŞKA COSMİNG, UYGUNSUZ EKİPMAN, İNTERNET HİZMET SAĞLAYICILARI İLE İLGİLİ BOZUKLUKLAR, İNTERNET AĞININ DOYGUNLUĞU VEYA SAİR DİĞER NEDENLERDEN ÖTÜRÜ COSMİNG SİTESİNİN HERHANGİ BİR ÇALIŞMA BOZUKLUĞU, SİTEYE ERİŞİM İMKÂNSIZLIĞI VEYA ZAYIF KULLANIM ŞARTLARINA YÖNELİK TÜM SORUMLULUKLARDAN FERAGAT EDER.

6. Sorumluluğun Sınırlandırılması

SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI. BAZI ÜLKELER TÜKETİCİLER İLE YAPILAN SÖZLEŞMELERDEKİ SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI VEYA MUAF TUTULMASINA İZİN VERMEZ VE SONUÇ İTİBARİYLE İŞBU BÖLÜMÜN MUHTEVASI SİZE UYGULANMAYABİLİR. Cosming ya da bağlı kuruluşları, bağlı ortaklıkları, tedarikçileri, çalışanları, hissedarları veya yöneticileri (“Cosming İştirakleri”) (a) bir Premium Hizmeti için oluşan hasarlar için veya (b) Hizmetleri, herhangi bir Platform Uygulamasını kullanımınızdan veya Cosming 'de bulunan, Cosming vasıtasıyla erişilen veya yüklenen herhangi bir içerik veya sair materyallerden kaynaklanan sizin veya üçüncü bir kişinin uğradığı herhangi özel, arızi, dolaylı, cezai veya netice kabilinden doğan hasarlar veya kullanım, fayda, kazanç veya veri kayıpları için kümülatif olarak sorumlu olmaz. İşbu sorumluluğun sınırlandırılması, taraflar arasındaki anlaşmanın temelinin bir parçasıdır ve bu husus olmadan koşullar ve yüklenen ücretler farklı olacaktır. İşbu sorumluluğun sınırlandırılması

 • (1) iddianızın sözleşme, haksız fiil, yazılı hukuk veya sair başka yasal teoriye dayalı olup olmadığına, (2) söz konusu hasarlara dair olasılığı bilip bilmemenize veya bu olasılık hakkında bilgi sahibi olmanız gerekip gerekmediğine veya (3) işbu bölümde sunulan sınırlı çözümlerin asıl amaçlarında başarısız olup olmadığına bakılmaksızın uygulanır.
 • Cosming 'in işbu Anlaşma veya geçerli yasaya aykırı bir şekilde kasıtlı veya bilerek sebebiyet verdiği veya işbu Anlaşmada hakkında feragat edilemeyip de geçerli yasa tarafından başka türlü hükmedilen herhangi bir hasar için uygulanmaz.
 • Söz konusu Premium Hizmetlere ilişkin olarak işbu Bölümü hükümsüz kılan ayrı bir Sorumluluğun Sınırlandırılması hükmünü içeren Premium Hizmetleri satın almaya yönelik ayrı bir anlaşmayı akdederseniz uygulanmaz.

7. Fesih

A. Fesih halinde karşılıklı haklar
Cosming herhangi bir sebeple veya sebepsiz herhangi bir zamanda ihbarlı veya ihbarsız Anlaşmanızı ve hesabınızı feshedebilir. Söz konusu iptal derhal veya ihbarda belirtildiği tarihte yürürlüğe girer. Herhangi bir şüpheye mahal vermemek adına, sadece Cosming veya hizmetlerin ücretini ödeyen taraf, herhangi bir Premium Hizmetine erişiminizi feshedebilir. Cosming hesabınızın feshi, Cosming 'e erişimizin devre dışı bırakılmasını kapsar ve Cosming 'i gelecekte kullanmanızı da engelleyebilir.
B. Hizmetleri Suistimal
Cosming, Hizmetleri kötüye kullanan veya istismar eden Üyelerin hesaplarını kısıtlayabilir, geçici olarak durdurabilir veya feshedebilir. Tanımadığınız Üyeleri bağlantı kurmak için davet etme, Cosming mesaj hizmetlerini suistimal etme, birden fazla veya sahte profil oluşturma, Cosming’in izni olmadan Hizmetlerin ticari kullanımı, herhangi bir fikri mülkiyet hakkını ihlal etme, Bölüm 10'da liste halinde verilen Yapılması ve Yapılmaması Gerekenleri ihlal etme veya takdiri Cosming 'e ait olmak üzere Cosming 'in amacının hilafına olduğunu varsaydığı herhangi başka bir hareket Hizmetlerin Suistimali kapsamına girer.
C. Feshin Sonuçları
Cosming hesabınızın feshi ile birlikte Hizmetlere erişimi kaybedersiniz. İşbu Anlaşma Bölüm 3 (“Haklarınız”) ile Bölüm 4(a) (b) ve (d) (“Hak ve Yükümlülüklerimiz”) hariç işbu Anlaşmanın koşulları herhangi bir fesih halinde de geçerlidir.

8. Uyuşmazlık Çözümü

A. Yasal İhtilaflar için Kanun ve Yer
İşbu Anlaşmadan kaynaklanan veya işbu Anlaşma ile ilgili ve Cosming ile yaşanan ihtilaflar (“İhtilaflar”), kökeninizin olduğu ülke veya Cosming 'e nereden erişim sağladığınıza bakılmaksızın ve hukuk prensiplerinin arasındaki çelişkiler ile Türkiye Cumhuriyeti İzmir yetkili mahkemelerine İşbu Anlaşmadan kaynaklanan veya işbu Anlaşma ile ilgili şikayetlerin, taraflar aksini kabul etmedikçe veya aşağıdaki paragrafta bulunan Tahkim Seçeneğinde aksi belirtilmedikçe yalnızca İzmir mahkemede çözüleceğini siz ve Cosming kabul edersiniz. Yukarıdakilere karşın, Cosming 'in herhangi bir yargılamada ihtiyati tedbir için (veya dengi herhangi bir tür ivedi yasal tedbir için) başvurabileceğini kabul edersiniz.
B. Tahkim Seçeneği
Herhangi bir iddiada (yargılama veya dengi adli tedbir şikayetleri hariç) toplam 10.000 USD'den az tazminat isteniyorsa, tazminat isteyen taraf ihtilafı uygun bir ücretle gıyabında bağlayıcı tahkim yoluyla çözmeyi seçebilir. Olayda taraf tahkim yolunu seçerse, tahkimi tarafların ortak kabul ettiği alternatif ihtilaf çözüm (“ADR”) sağlayıcı yoluyla başlatabilir. ADR sağlayıcı ve taraflar belirtilen kurallara riayet etmelidir: (a) tahkim, telefonla, çevrim içi ve/veya yalnızca yazılı izin yoluyla iletilmelidir ve tahkimi başlatan taraf belirli bir yol seçmelidir; (b) tahkim, tarafların veya şahitlerin aksi taraflarca karşılıklı olarak kabul edilmedikçe kişisel katılımlarını gerektirmemelidir; ve (c) hakim tarafından tazminat için karar verilen herhangi bir yargı nihaidir ve yetkili yargı mahkemesi tarafından belirtilmelidir.

9. Genel Hükümler

A. Bölünebilirlik
İşbu Anlaşmanın herhangi bir hükmü yetkili bir mahkeme veya bir hakem tarafından kanuna aykırı, hükümsüz veya icra edilemez bulunursa, söz konusu icra edilemez hüküm işbu hükmün niyetini etkili hale getirmek üzere azami ölçüde etkili ve uygulanabilir olacak şekilde değiştirilir ve bir mahkeme veya bir hakem değiştirilen hükmü geçersiz, kanuna aykırı, hükümsüz veya icra edilemez bulursa, işbu Anlaşmanın diğer hükümlerinin geçerliliği, yasalara uygunluğu ve icra edilebilirliği hiçbir surette bundan etkilenmez.
B. Dil
Cosming 'in size işbu Anlaşma, Gizlilik Politikası ve/veya sair belgelerin İngilizce sürümlerinin bir çevirisini sunduğu durumlarda, işbu çevirinin sadece rahatınız için sağlandığını ve Cosming ile aranızdaki ilişkinin Premium Hizmetlere yönelik ek koşullar dahil işbu Anlaşma, Gizlilik Politikası ve sair belgelerin İngilizce sürümüne tabi olduğunu kabul edersiniz.
C. Bildirimler ve Dava Tebliği
Bölüm 2.h.'ye (“İhbarlar ve Hizmet Mesajları”) ek olarak, size http://www.cosming.com/ adresinde gönderimde bulunarak ihbarda bulunabiliriz. Bizimle  iletişime geçebilirsiniz. Ya da posta veya kurye ile: 5746/4 SOK NO:24 MTK SİTESİ ALTINDAĞ / İZMİR. Ayrıca, Cosming bu adreste dava tebliği kabul etmektedir. Tebliğler hakkındaki bu bölüme uymadan sunduğunuz hiçbir tebliğin hukuki sonucu olmaz.
D. Anlaşmanın Bütünlüğü
İşbu Anlaşmanın, Hizmetlere ilişkin olarak sizin ve bizim aramızdaki bütün, eksiksiz ve münhasır anlaşmayı oluşturduğunu ve yazılı ya da sözlü veya örf, uygulama, politika veya emsal ile olup olmadığı gözetilmeksizin bundan önce işbu Anlaşmanın esas fikrine istinaden yapılan tüm anlaşma ve mutabakatları hükümsüz kıldığını kabul edersiniz. Diğer bazı Cosming hizmetlerini, üçüncü taraf içeriğini veya üçüncü taraf yazılımını satın aldığınızda veya kullandığınızda, ek koşul ve şartlara da tabi olabilirsiniz.
E. İşbu Anlaşmaya Yapılan Tadiller
İşbu Anlaşmanın koşullarını http://www.cosming.com/ adresinde ilan edildikten sonra veya başka türlü ihbar edildiğinde geçerli olacak şekilde değiştirme, tamamlama ve yenileri ile değiştirme hakkını saklı tutarız. Örneğin işbu Anlaşmayı veya Gizlilik Politikasını değiştirdiğimizde erişmeniz ve siteyi devam eden kullanımınızda önce olan değişiklikleri gözden geçirmeniz için Hizmetler üzerinde bir banner gösteririz. İşbu Anlaşmanın değişikliklerini kabul etmek istemiyorsanız, işbu Anlaşmayı Bölüm 7 (Fesih) uyarınca herhangi bir zamanda feshedebilirsiniz.
F. Resmi olmayan feragat, anlaşma veya beyan olmaması
Sizin veya başkaları yüzünden İşbu Anlaşmanın ihlaline istinaden işlemden kaçınmamız, bu ihlal veya bunu müteakiben benzer veya sair ihlallere istinaden işlem yapma hakkımızdan feragat ettirmez. İşbu Anlaşma ile açıkça ve özellikle öngörülmüş olması hariç herhangi bir Cosming İştiraki tarafından yapılan hiçbir beyan, ifade, rıza, feragat veya sair eylem veya ihmal herhangi bir Cosming İştiraki üzerinde yasal anlamda bağlayıcı olarak varsayılamaz; Cosming 'in usulüne uygun olarak tayin edilmiş bir memuru tarafından elle imzalanmış basılı bir yazıda belgelendirilmiş olması bunun dışındadır.
G. İhtiyati Tedbir Olmaması
Hiçbir durumda iptal, ihtiyati veya sair denk tedbir elde etmeye veya Hizmetin işleyişini engelleme veya yasaklamaya, bunlarla bağlantılı yayınlanan herhangi bir reklam veya sair materyalleri kötüye kullanmaya veya Hizmetler vasıtasıyla kullanılan veya görüntülenen Hizmetleri veya herhangi bir içeriği veya sair materyalleri kötüye kullanmaya çalışamazsınız veya bunlara yetkili olmazsınız.
H. Hak Sahipleri
Cosming COSMING.COM haricindeki ve teşebbüsler (“İştirak”) bir taraf değildir ancak işbu Anlaşmayı aleyhinize doğrudan bir şekilde uygulama hakkına sahip işbu Anlaşmanın üçüncü taraf lehdarları oldukları kastedilir.
I. Devir ve Vekil Tayin Etme
İşbu Anlaşma çerçevesindeki herhangi bir hak veya yükümlülüğü temlik edemez veya bunlar için birini tevkil edemezsiniz. Görünen herhangi bir temlik ve tevkil geçersizdir. İşbu Anlaşma çerçevesindeki tüm hak ve yükümlülükleri kısmen veya tamamen ve size hiçbir ihbarda bulunmadan özgürce temlik veya tevkil edebiliriz. Tek taraflı yenileme ile ve size ihbar ettiğimizde geçerli olmak üzere İşbu Anlaşma çerçevesindeki haklarımızı ve yükümlülüklerimizi üstlenen bir üçüncü tarafı Cosming  yerine geçirebiliriz.
J. Diğer Olası Hak ve Yükümlülükler
Türkiye dışındaysanız, yerel hukuka göre burada belirtilenlerden başka hak ve yükümlülüklere sahip olabilirsiniz.
10. Cosming  Kullanıcısı için “Yapılması” ve “Yapılmaması gerekenler.”
Cosming 'e erişim için bir koşul olarak, işbu Kullanıcı Anlaşmasını kabul etmeniz ve aşağıdaki YAPILMASI ve YAPILMAMASI GEREKENLERE kesinlikle uymanız gerekir:
A. Aşağıdakileri yapın:

 1. Gizlilik kanunları, fikri mülkiyet kanunları, ihracat denetim kanunları, vergi kanunları ve düzenleyici gereksinimler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak şartıyla tüm geçerli kanunlara uyun;
 2. Bize doğru bilgiler temin edin ve gerektiğinde bunları güncelleyin;
 3. Gizlilik Politikamızı gözden geçirin ve buna uyun;
 4. Cosming 'in Hizmetlere ilişkin gönderdiği bildirimleri gözden geçirin ve bunlara uyun;
 5. Hizmetleri profesyonel bir tutum izleyerek kullanın; ve
 6. Profilinizde gerçek adınızı kullanın.

B. Aşağıdakileri yapmayın:

 1. Cosming 'e uygunsuz, doğru olmayan veya sakıncalı içerik göndermek suretiyle profesyonel olmayan davranışlarla iştigal ederek dürüst veya profesyonel olmayan bir şekilde hareket etmek;
 2. Profil formunda yer alan ilgili alanlarda doğru olmayan bilgileri yayınlamak (örn. ad-soyad alanına bir bağlantı veya bir e-posta adresini eklemeyin) Lütfen e-posta adresi, telefon numarası, açık adres veya doğası gereği gizli olan sair bilgileriniz gibi hassas kişisel bilgilerinizi de koruyun;
 3. Gerçek kişi olmayan birisi için bir Üye profili oluşturmak;
 4. Cosming 'i kullanan diğer kişilere hoş olmayan yazışmalar göndermek dahil başka kişileri rahatsız etmek, taciz etmek veya bu kişilere zarar vermek;
 5. Tanımadığınız kişileri ağınıza katılmaları için davet etmek;
 6. Cosming 'de başka birinin hesabını kullanmak veya kullanmaya çalışmak veya sahte bir kimlik oluşturmak;
 7. Aşağıdaki özelliklere sahip bir içeriği yüklemek, yayınlamak, InMail atmak, aktarmak veya başka bir şekilde hazırda bulundurmak veya başlatmak:
  • Anonim kimlik kullanmak veya mevcut veya daha önceki durumlarınızı ve özelliklerinizi yanlış tanıtmak veya bir kişi ya da teşebbüs ile geçmiş veya mevcut ilişkilerinizi yanlış tanıtmak dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere yalan bir şekilde beyanda bulunan, taklit eden veya başka bir şekilde yanlış tanıtan;
  • Hukuka aykırı, iftira mahiyetinde, kötüleyici, müstehcen, ayrımcı veya başka şekilde sakıncalı olan;
  • Bir içeriğe söz konusu alan için niyet edilmeyen bir alan içeriğini ekleyen (örn. “ünvan” ya da herhangi bir başka alana bir telefon numarası göndermek veya Cosming tarafından bir alan tahsis edilmeyen herhangi bir kişisel tanımlanabilir bilgi, açık adresler, e-posta adresler telefon numaraları dahil);
  • Herhangi bir kanun veya sözleşmeden doğan ya da yediemin ilişki uyarınca sunmak veya ifşa etmek hakkınız olmadığı bilgileri içeren (şirket içinden elde edilen bilgiler, ifşa etmeme anlaşması gereği ya da istihdam ilişkilerinin bir parçası olarak öğrenilen veya ifşa edilen kişisel ya da gizli bilgiler gibi);
  • Patentleri, ticari markaları, ticari sırları, telif haklarını veya sair mülkiyete dair hakları ihlal eden;
  • Talep edilmemiş veya izin verilmemiş reklam, promosyon materyalleri, “istenmeyen posta,” “spam,” “zincirleme mektuplar,” “piramit şemalar,” veya talep edilmemiş herhangi bir formu içeren. İşbu yasağa, (a) sizi tanımayan veya sizi tanımalarının mümkün olmadığı kişilere mesaj göndermek için Cosming davetiyelerini kullanmak, (b) sizi tanımayan kişilere bağlanmak için Cosming 'i kullanmak ve izinleri olmadan bu kişilerin doğrudan bağlantılarına talep edilmemiş promosyonel mesajlar göndermek ve (c) dağıtım listelerine, haber grupları takma isimlerine veya grup takma isimlerine mesajlar göndermek dahildir ancak bunlarla sınırlı değildir;
  • Cosming 'in veya Cosming 'in herhangi bir kullanıcısının bilgisayar yazılımı veya donanımı veya iletişim ekipmanlarının işlevselliğine sekte vuran, işlevselliği tahrip eden veya sınırlayan yazılım virüsleri, solucanlar veya herhangi bir sair bilgisayar kodu, dosyaları veya programlarını içeren;
  • Hizmetler vasıtasıyla aktarılan herhangi bir yazışmanın kökenini gizlemek üzere kimlik tanıtıcısını başka türlü manipüle etme veya üstbilgileri tahrif etmek; ve/veya
  • Yaşadığınız yerde yasalara uygun olsa bile, eskort hizmetleri ve fuhuş tanıtımını yapan profiller oluşturmak veya içerik sunmak.
 • Ağ üzerinden satışlara benzer uygulamaları veya piramit şema ya da benzer başka uygulamalar oluşturmak amacıyla evden satış yapan bağımsız satıcıların istihdamına benzer uygulamaları gerçekleştirmeye çalışan bir ağın gelişim veya ayarlarına doğrudan veya dolaylı bir şekilde katılan;
 • İşbu Anlaşmada izin verilmesi  Cosming’in geliştirici koşulları ve politikaları veya Cosming tarafından açıkça izin verilmesi hariç Cosming 'de bulunan (sizin tarafınızdan ilan verilen içerik hariç) bilgileri kopyalamak, lisans vermek, alt lisans vermek, yayınlamak, neşretmek, iletmek, dağıtmak, uygulamak, sergilemek, satmak, yeniden markalaştırmak veya başka bir şeklide aktarmak;
 • Tersine mühendislik yapmak, kaynak koda dönüştürmek, kaynak kodunu oluşturmak, kod açmak veya Hizmetleri sağlamaya yönelik fikri mülkiyetin altında yatan kaynak kodu ve bunların herhangi bir parçasını türetmeye başka bir şekilde teşebbüs etmek;
 • Cosming 'in takdirinde olmak üzere Cosming ile rekabet içerisinde olan herhangi bir hizmeti temin etmek üzere Cosming 'de görüntülediğiniz ve/veya Cosming 'den elde ettiğiniz bilgi, içerik veya verileri kullanmak veya kopyalamak;
 • Cosming ile yazılı bir sözleşme akdetmediğiniz halde (bununla sınırlı olmamak üzere Cosming tarafından itibarlı bir Cosming eğitmeni olarak sertifikalandırılmadığınız halde kendinizi itibarlı bir Cosming eğitmeni olarak tanıtma buna dahildir) Cosming 'e bağlı olduğunuzu veya Cosming tarafından onaylı olduğunu doğrudan veya dolaylı olarak ima veya beyan etmek;
 • Cosming geliştirici programı uyarınca izin verilmesi hariç Cosming 'deki veya Hizmetlerin temelinde yatan teknolojiye dayalı türemiş çalışmaları veya diğer Üyelerin içeriğini kısmen veya tamamen uyarlamak, değiştirmek veya oluşturmak;
 • Cosming 'e erişimi veya Cosming'in içerisindeki herhangi bir bilgi veya muadilini tamamen veya kısmen kiralamak, finansal kiralamak, ödünç vermek, takas etmek veya satmak/tekrar satmak;
 • Cosming 'in açık yazılı izni olmadan bir Cosming Grubunu veya Cosming'in herhangi başka bir hizmetini veya işlevini satmak, bunlara sponsor olmak veya bunları paraya dönüştürmek;
 • Siteye herhangi bir amaçla derinden bağlanmak (örn. Cosming giriş sayfasından başka bir Cosming web sayfasına bir bağlantı da dahildir), Cosming tarafından açıkça yazılı izin verilmiş olması veya Cosming 'deki profil tanıtma amacı için açıkça yazılı olarak izin verilmiş olması bunun dışındadır;
 • Cosming  ve lisans verenlerine ait olanlar dahil Cosming'in içerisinde veya Cosming 'de bulunan herhangi bir telif hakkı, ticari marka veya diğer mülkiyete dair haklara ilişkin notları kaldırmak;
 • Cosming 'de bulunan bir reklamı kaldırmak, örtmek veya gizlemek;
 • İşbu Anlaşmada açıkça izin verilmesi veya söz konusu bilgi sahibinin açıkça izin vermesi hariç Cosming tarafından elde edilen kişiye göre tanımlanabilir bilgiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir bilgiyi toplamak, kullanmak, kopyalamak veya aktarmak;
 • Açık onayları olmadan Üye olmayan kişilerin bilgilerini paylaşmak;
 • “Cosming” kelimesini herhangi bir ticari isim, e-posta veya URL'de kullanmak Cosming tarafından açıkça izin verilmiş olanlar hariç Cosming 'in ticari marka ve logoları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Cosming 'in markalarını, logolarını ve/veya ticari markalarını ihlal etmek veya kullanmak;
 • Sitede bulunan herhangi bir web sayfasına veya diğer hizmetlere erişmek, bunları “kazımak,” “sürünmek” veya “örümceklemek” için manuel veya otomatik yazılım, cihazlar, kod robotları, sair yol veya yordamlar kullanmak;
 • Cosming tarafından açıkça izin verilmediği halde Cosming 'e erişmek için bot veya sair otomatik yöntemler kullanmak, kişiler eklemek veya yüklemek, mesaj göndermek veya yönlendirmek veya Cosming vasıtasıyla sair eylemler yürütmek;
 • Cosming’in elverişliliğini, performansını veya işlevselliğini herhangi bir rekabetçi amaçla izlemek için otomatik veya manuel yollarla veya yordamlarla Cosming 'e erişmek;
 • Cosming’in web sitelerinin görünüşünü veya işlevini “çerçevelemek,” “aynalamak,” veya başka şekilde taklit etmeyle uğraşmak;
 • Mobil uygulaması veya bir web tarayıcısı kullanmak suretiyle http://www.cosming.com/ adresinde gezmek gibi Cosming tarafından sağlanan arayüzlerden başka araçlarla Cosming e bilfiil erişmek veya buna teşebbüs etmek; İşbu yasak, Cosming dahil çoğu hizmete erişimi kapsayan bir hizmet platformu şeklindeki yazılımlar dahil herhangi bir üçüncü taraf hizmetini kullanarak Cosming 'e erişim veya erişime teşebbüsü içerir;
 • Cosming 'in içerisinde veya temelinde bulunan herhangi bir güvenlik bileşenini bilfiil geçersiz kılmak veya buna teşebbüs etmek;
 • Diğer Üyelere veya Cosming personeline istenmeyen yazışmalar göndermek, Cosming 'e yetkisiz erişim sağlamaya teşebbüs etmek veya Cosming vasıtasıyla veya Cosming 'e bilgisayar virüslerini iletme veya etkin kılma dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak şartıyla Cosming’in altyapısında makul sınırları aşan yüke neden olan veya Cosming altyapısının düzgün çalışmasına doğrudan veya dolaylı bir şekilde engel olan herhangi bir eyleme karışmak; ve/veya Cosming 'e bağlı herhangi bir sunucu veya ağ ya da Cosming 'in arama algoritmaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Cosming veya Hizmetlere engel olmak, bunları kesintiye uğratmak veya bunlarla oynamak.

11. Cosming Web Sitesinde Yayınlanan İçeriğe İlişkin Şikayetler

Cosming 'i daha başarılı bir profesyonel olmanıza ve profesyonellerin başarılı olmasına yardım etmek için kurduk. Bu amaca ulaşma yolunda, Üyelerimizi doğru ve kesin bilgiler paylaşmaları için teşvik ediyoruz. Diğer kişilerin fikri mülkiyet haklarına da saygı duymaktayız. Benzer şekilde işbu Anlaşma, Üyeler tarafından gönderilen bilgilerin doğru ve üçüncü tarafların fikri mülkiyet hakları veya sair haklarını ihlal etmeyecek bilgiler olmasını gerekli kılar. Bu amaçları teşvik etmek için Cosming, Üyelerimiz tarafından gönderilen içeriğe ilişkin şikayetlerin gönderilmesine yönelik bir süreç sunmaktadır.