Kozmetik ürününüz ne kadar güvenli? - Ürün Güvenliği

Yüz Cilt Bakımının Rutin Temel Adımları: Temizleme

Yıkama/ temizleme eylemlerinin amacı cilt yüzeyinden  kir, makyaj, ve benzeri etkenleri kaldırmaktır.
Uygun temizleme ürünü ile sadece kirler uzaklaştırılmaz aynı zamanda da sonradan kullanacağınız aktif içerikli ürünlerin penetrasyonu için gözeneklerin önünü açar.
Temizleyiciler nasıl kullanıldığına bağlı olarak zararlı ya da yararlı olabilir.

Çoğu insan günde iki kez, genellikle sabah ve gece yatmadan önce yüzlerini temizlerler.
Sıcak (ılık) su ve hafif bir temizleyici (sert temizleme bileşeni, sabun, alkol ve diğer iritantları içermeyen)  kullanmak en iyisidir.

Takip edilmesi gereken önemli adımlar ve öneriler;

·         Nazikçe yaklaşık 20-25 saniye boyunca parmak uçlarınızla tüm yüzünüze temizleyiciyi uygulayın.
·         Akan ılık suyun altında bir kaç kez kalıntı kalmayana kadar temizleme ürününü durulayın. Akan suyu direk yüzünüze maruz bırakmayın.
·         Temiz bir havlu ile yüzünüzü nazikçe kurulayın. Yüzünüzün nemli kaldığından emin olun.
·         Temiz ve nemli cilt üzerine, nemlendirici ya da seçtiğiniz bir aktif cilt bakım ürünü uygulayın. Emilene kadar masaj yaparak uygulayın. Deriyi çekerek ya da asılarak uygulamamaya özen gösterin.

Temizleyiciler, yüzey aktif maddelerin türü ve miktarına, nemlendiriciliğine, yumuşatıcılığına ve diğer içeriklerine göre çeşitlendirilir. Doğru temizleyici seçilmesi cilt tipine bağlıdır. Ama cilt tipi ne olursa olsun, sert yüzey aktif maddelerden ( örneğin, sodium lauryl sulfate ve benzerleri), sabun ve alkollerden ( belki aşırı yağlı ciltler hariç) kaçınılmalıdır.
 
 
 

« tüm haberlere geri dön