Kozmetik ürününüz ne kadar güvenli? - Ürün Güvenliği

SEPPIC, %100 Doğal Yeni bir Çözücüyü Piyasaya Sundu.

Seppic çalışmalarını, kozmetik ve sağlık pazarı için özel maddeler geliştirme konusunda uzmanlaşmış Air Liquide grubun iştiraki (yan kuruluşu), Sepiclear G7 ile % 100 doğal kozmetik pazarını hedefleyen  ve sürdürülebilir çözücüden başlatıyor.

Sepiclear G7 (önerilen INCI adı: heptil glucoside) 12 yeşil kimya prensiplerine uygun olarak elde edilen, biyolojik konsantre non-iyonik (elektriksel olarak nötr) yüzey aktif maddedir. Bu çözücü % 100 bitkisel kökenli kaynaklar ile, şeker (mısır ya da buğday nişastası kaynaklı) ve hint tohumlarından türetilmiştir. %70´ten fazla bitki özleri kurutulduğu için, katı formunda olabilir.

Köpürmeyen Doğal Alternatif
Sepiclear G7 Lipofilik (bu nedenle hidrofobik) bileşiktir, özellikle Uçucu yağları, Parfümleri ve Vitamin E yi sulu ortam içinde çözünürleştirir. Seppic ´´ Doğal çözücü olan Sepiclear G7´ nin Laboratuvarda sentezlenen çözücülerin yerine sıklıkla kullanılacaktır ´´ şekilnde açıklama yapmıştır.

Bunların yanı sıra, diğer doğal çözücülerden farklı olarak, Kozmetik ürünlerin örneğin losyonların, kolonyaların ve sulu jellerin formüle edilmesinde temel bir nokta olan köpüğü oluşturmaz. Sıvı ve soğuk olarak işlenebilen, kullanımı kolay ve enerji açısından verimli bir bileşendir.

Seppic, bu bileşen ile Eko-Sorumluluk fikrini desteklediklerini ve girişimde bulunduklarını göstermiş olmaktadırlar.

PIERRE POITER ÖDÜLÜ
Bu ürün ayrıca sürdürülebilir kimyada inovasyonun tanınması için Pierre Poiter ödülünü kazandı.Bu ödül  2006 yılında, FFC (Fransızca Kimyasal Bilimler Federasyonu) ve UIC (ülkenin kimya-sanayi derneği) ile işbirliği içinde, Fransa´nın Ekonomi Bakanlığı, Maliye ve Sanayi tarafından oluşturuldu. Ödülün amacı, sürdürülebilir kalkınma ve sektörde çevreye duyarlı uygulamaların gelişimine yardımcı kimya-sanayi girişimlerini vurgulamaktır.

Kaynak: 
http://www.premiumbeautynews.com

Kullanımı kolay, sıvı, 
Soğukta işlenebilir 
Köpük oluşturmayan 
Formülasyon içinde saptanamaz koku 
 
Koruyucu madde içermeyen, hint yağı türevi 
Kolaylıkla biyolojik olarak parçalanabilir

Kaynak: http://www.seppic.com
 


« tüm haberlere geri dön