Kozmetik ürününüz ne kadar güvenli? - Ürün Güvenliği

İZMİR KEMERALTI'NA SABUN MÜZESİ AÇILIYOR.

Konak Belediyesi, tarihle bütünleşen butik müzelerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.
72 yıl önce Hamdi Dalan'ın kurduğu sabun fabrikasının tarihi binası, Konak Belediyesi tarafından restore edilerek müze haline getirilecek. 
Kemeraltı'nda bulunan tarihi binayı ‘Konak Belediyesi Hamdi Dalan Sabun Müzesi' olarak halkın hizmetine açacak protokol, Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan ile Hamdi Dalan Sabun Sanayi ve Tic. A.Ş adına Dalan Kimya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aysu Dalan Benlioğlu ve Zehra Ayla Kebapçı arasında imzalandı.
İzmir'in geçmişiyle geleceğini buluşturacak tarihi imza ile hem yıkılmak üzere olan bina kurtarılacak hem de İzmir unuttuğu bir değerine yeniden kavuşacak. 


Başkan Tartan, Sabunhaneyi müze olarak tekrar ayağa kaldırmak, sadece tarihe saygı, turizme katkı değil aynı zamanda İzmir'in yetiştirdiği önemli bir insana da vefa duygusunu göstermek anlamına geliyor” dedi.
Dalan Kimya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aysu Dalan Benlioğlu da babası Hamdi Dalan'ın kurduğu sabun atölyesinin bir kent müzesine dönüşecek olmasından duyduğu mutluluğunu “Babam Hamdi Dalan'ın sabun imalatına başladığı bu atölyeyi yıllar sonra bir Kent Müzesi olarak İzmir'e hediye etmek Dalan ailesi olarak hepimizi heyecanlandırıyor. Uzun bir yol kat ettikten sonra, bugün çabalarımızın sonucunu aldığımızı görmek mutluluk verici.” diyerek ifade etti.Kaynak: 
http://www.hurriyet.com.tr


« tüm haberlere geri dön