Kozmetik ürününüz ne kadar güvenli? - Ürün Güvenliği

DOĞAL ANTI-AGING İÇERİKLER

Herkes yaşlanma belirtilerini en doğru eylemle yok etmek ister. Son çalışmalar yaşlanma etkilerinin minimize edilebileceği yönündedir.

Sağlıklı bir yaşam tarzı bol su, taze ve organik gıda ile beslenme şeklidir. Sigara, alkol, rafine şekerden uzak durdukça cilt sağlıklı görünümde kalacaktır.Tabi ki yeterli uyku, stres yönetimi, sağlıklı bir zihinde bu görünümü etkileyecektir.

Güneşe maruz kalma cilt yaşlanmasının başka bir bileşenidir. Her gün düzenli şekilde güneşe maruz kalmanın sağlıklı bir şey olduğunu biliriz ancak bazı deri hastalıklarını tetikleyebilir ve cildin erken yaşlanmasına da sebep olabilir.

Toksinler vücudumuzun yaşlanmasının en büyük sebeplerindendir. Karaciğerimiz güneşe, gıdalara, strese, kirliliklere filtre görevli çalışır.  Toksik yüklere ayak uydurmak karaciğer için zor olduğu durumlarda serbest radikaller oluşturulur. Bu kötü niyetli moleküller daha sonra sağlıklı hücrelere saldırarak kolejen kaybına, erken yaşlanmaya ve hastalıklara neden olurlar.

Antioksidanlar bu moleküllerle mücadele ederler, zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için savaş verirler. Esansiyel yağ asitleri (EFA) cildi sağlıklı konumda tutmak için yardımcı olurlar. Birçok bitkide ve tohum yağında bulunur. Hücre fonksiyonunu arttırır, inflamasyonu azaltır, DNA  hasarından korur. EFA epidermisin bariyer fonksiyonunu düzenler, kolajen ve elastin yapıyı korumaya yardımcı olur. Cilt yaşlandıkça daha kuru olma eğilimindedir. Bu yüzden cildi nemlendirmek, çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak önemli bir faktördür.

Cilt bakımında doğal anti-aging bileşenlerinden bazıları;

Rose hip Oil (Kuşburnu yağı): Vitamin A, Vitamin C ve Omega-3 içerir.  Güneş ışınlarından kaynaklı hasarları azaltır. Cildi yumuşatır.  Yaşlanma etkilerinin azalmasına yardımcı olur.

Sea Buckthorn Oil (İğde yağı):  Vitamin C içeriği oldukça yüksektir, bunun yanı sıra  Vitamin A ve E de içerir. Aminoasit ve antioksidan yönünden de zengindir. 

Green tea(yeşil çay), Carrot seed oil (Havuç tohumu yağı) ve Evening Primrose oil (Çuha çiçeği yağı) antioksidanlar yönünden zengindir.

Avocado (Avokado), Flax (Keten), Pumpkin (Kabak), Cranberry (Kızılcık) ve Grape seed oil (Üzüm tohumu yağı)esansiyel yağ asitleri (EFA) bakımından zengindir.

Shea Butter  doğal  anti-inflamatuar ve güneşten koruyucu özeliklere sahip cilt yumuşatıcısı ve nemlendiricisidir. 

Almond (Badem) ve Jojoba oil etkili nemlendirici ve ciltte bulunan doğal yağlara çok benzer özellik göstermektedirler.

*Antioksidan ve esansiyel yağ asitleri içeren bileşenler cildin genç kalmasına büyük bir katkı sağlayacaktır.Kaynak: http://www.lavera.com

« tüm haberlere geri dön