Kozmetik ürününüz ne kadar güvenli? - Ürün Güvenliği

COSMING.COM' UN BİR HİZMETİ OLAN COSMING LABORATUVAR KOZMETİK ANALİZLERE BAŞLADI

Cosming tarafından uzun süre çalışmaları yürütülen laboratuvar , tüm bitmiş kozmetik ürün, yarı mamul ve kozmetik hammaddeler ile ilgili kimyasal, fiziksel, mikrobiyolojik, dermatolojik, etkinlik testlerini yapmaktadır. Avrupa uyum yasalarına göre belirlenmiş standartlar esas alınarak,  TS EN 9001/2008  Kalite Yönetim Sistemine uygun çalışmaktadır.
 
Mikrobiyoloji Test, Challenge Test, Dermatoloji Test, Stabilite Testi, Viskozite, Etkinlik Testleri, Fiziko/Kimyasal Testler ile hizmetine sunulmuştur.
 
Dermatolojik testlerde in vitro test geçerliliği ECVAM tarafından 2007’ de onaylanmış, OECD test klavuzu 439 olarak 2010’da yayınlanmıştır. EPIDERM SIT in-vivo hayvan testlerine tek bir alternatif olarak kabul edilmiştir. Bu test süreci OECD kurallarına göre düzenlenmiştir.  Avrupa Mevzuat Yetkilileri tarafından kabul edilmiş cilt iritasyon test modeli olarak sunulmaktadır.Cosming ECVAM tarafından onaylı bu test metodlarını kullanarak hücre ve doku kültürleri üzerinde in vitro testler yapmaktadır.

« tüm haberlere geri dön