Kozmetik ürününüz ne kadar güvenli? - Ürün Güvenliği

Cosming ailesi olarak yürekten teşekkür ediyoruz..

4.Kozmetik Kongresini de büyük bir birliktelik ve başarı ile gerçekleştirdik. Sektörel ve bilimsel çalışmalar konusunda kurum, kuruluş ve bireysel olarak kişilerin kendi çalışmalarını yıllık olarak gözlemlediği, bir teraziye koyup ölçtüğü bir platform olan bu kongre Cosming olarak bizler açısından bu yanı ile de oldukça önemliydi.

Geçtiğimiz yıl içinde kozmetik üretici ve araştırmacıları derneğinin kurulmasına öncülük edip tüm olanaklarımızı bunun için seferber ettik. Bu konuda bir çok firma ve kurum ile görüşmeler yürüttük. Kozmetik tarımına yönelik bazı seyahatler ve görüşmeler gerçekleştirip bir ivme kazandırdık.

Kozmetik ürün güvenliliğine yönelik bir kitap çevirisi yapıp yayınladık. Türkiye´nin Kozmetik Sektör Tarihini kitaplaştırdık. Kitabı kongre süresince ücretsiz olarak katılımcılara ulaştırdık. Kozmetik ürün güvenlik değerlendirmesi için online bir araç geliştirdik. Dünya da bir benzeri olmayan bu araçla bir kaç adımda üreticiler için büyük maliyet ve yük olan güvenlik değerlendirmesini bir sorun olmaktan çıkardık.

Belkide en önemli çalışmalarımızdan birisi ülkemizin ilk özel kozmetik dermatolojik test laboratuvarını Cosming Lab´ı açtık. Sadece kozmetik üzerine test ve analizler yapan bu laboratuvarın sektörün ürün geliştirme ve standardize edebilme süreçlerinde yanında olmasını temel ilke olarak hedeflemiş bulunmaktayız.

Tüm bu süreçlerde ve kongrede bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza, meslektaşlarımıza Cosming ailesi olarak yürekten teşekkür ediyor, birlikte daha etkin çalışabilmeyi ümit ediyoruz.

« tüm haberlere geri dön