Kozmetik ürününüz ne kadar güvenli? - Ürün Güvenliği

4.KOZMETİK KONGRESİNİN ARDINDAN..

Her yıl Şubat ayında Antalya’ da gerçekleşen Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi bu yılda Kozmetik Ürünlerin Güvenliği Ana teması ile sektörün büyük ilgisi ve katılımı ile gerçekleşti.
 
Yurt dışından ve yurt içinden konuşmacıların yer aldığı kongrede Kozmetikte inovasyon, Kozmetik ürünlerin in-vitro analizleri, Kozmetik bitkileri, Kozmetik formülasyonları, Kozmetik Ürün Güvenlik değerlendirmesi gibi sunumların yanı sıra Sağlık Bakanlığı Kozmetik Daire Başkanlığı’ndan yetkililerin katılımları ile Kozmetikte yenilikler ve mevzuat, Kozmetik denetimler gibi sunumlar yer aldı. 3 gün süren kongrede farklı konu başlıkları ve konuşmacılar ile bilgilendirme yapılırken 2. gün akşamı değerlendirme oturumunda Dernek temsilcileri, Firma sahipleri, Sektör çalışanları, Akademisyenler ve Sağlık Bakanlığı katılımı ile sektör sorunları ele alındı.
 
Cosming.com olarak 3 poster ve 3 kitabımız ile standımızda yerimizi aldık. Posterlerimizden Cosming.com üzerinden geliştirdiğimiz “Ürün Güvenlik Değerlendirmesi” aracının poster çalışması  2. oldu. Büyük bir emek ile hazırlanıp kaleme alınan “Türkiye’nin Kozmetik Sektör Tarihi” Kitabımız standımızdan dağıtıldı.  Cosming.com ‘un özveri ve titizlikle çalışmasını  yaptığı “Avrupa’da Kozmetik Ürünlerin Güvenliliği” adlı çeviri kitabımız ve yazarı Vera Rogiers ile kitabın içeriği anlatıldı. Cosming.com üzerinden yapılan Canlı Yayın ile oturumlar kesintisiz aktarıldı. CosmingLAB olarak “Kozmetik Ürünlerin Analiz Laboratuvarı’ nı” sektörle buluşturan hizmeti ile stantta kozmetik üretici firmaları ile buluştu.
 
Kozmetik kongresinin planlanması, yürütülmesi ve oluşumunda ilgi ve desteğini bizlerden esirgemeyen Kimyagerler Derneği’ne,
 
Engin bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşan Sayın Levent Kahrıman’a ,
Saygı ve teşekkürlerimizi sunarız.

« tüm haberlere geri dön